Під вибухопожежонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, здатні за певних умов або при дії на них – вибухати. Ознаки, за якими можна визначити предмет, як вибунебезпечний, є :

-         характерна форма предмету, видовжена форма снаряду

-          наявність електричних дротів, що стирчать з предмету, або тягнуться до нього

-         дивні звуки, які лунають з предмету ( цокання годинника, шипіння, виділення газу, тощо)

-         світлові сигнали які подає предмет, мигання лампочки

Практично всі вони отруйні, чутливі до  механічних дій і нагрівання

Пам’ятайте!

У разі знаходження ВНП, ЗАБОРОНЕНО:

- наближатися до предмета

- пересувати предмет або брати його в руки

- кидати, бити по ньому

- розпалювати поряд з предметом  багаття, або кидати в нього предмети

- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати

- приносити предмет додому, у табір, в школу

Знайдені боєприпаси або предмети, що схожі на них, повинні бути знешкоджені тільки фахівцями. Про знахідку потрібно негайно повідомити ДСНС за номером «101», поліцію - за номером «102»

ЩО РОБИТИ :

- не підходити до предмету та ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет не торкатися і не пересувати його

- не допускати до знахідки інших людей, особливо дітей

- не користуватися поряд із предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами. Вони можуть спровокувати вибух

- припинити всі види робіт у районі виявлення ВНП

- організувати охорону небезпечного місця шляхом спостереження здалеку

- по прибуттю відповідних служб вказати час та місце виявлення ВНП

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків

За матеріалами мережі Інтернет