Фото без описуВолога дощова погода у поєднанні із подальшим підвищенням температури повітря створить сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб озимих зернових культур, а також розповсюдження шкідників.

Так, наразі на озимих зернових культурах спостерігається прогресування септоріозу, борошнистої роси, а у посівах ячменю розвиваються різні види плямистостей. Одночасно, в посівах виявлені хлібні п’явиці, шкідливі клопи та інші шкідники.

Якщо в цей період повноцінно не захистити прапорцевий та підпрапорцевий листки пшениці та ячменю від хвороб і комплексу шкідників, можна отримати суттєве зниження врожайності.

Для запобігання подальшому розвитку хвороб і при виявленні порогової чисельності шкідників необхідно провести комплексний обробіток посівів препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Захисні заходи проти хвороб по можливості можна об’єднувати з обробітками від шкідників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.