На Вінничині – випадок африканської чуми свиней

Дата: 25.03.2021 16:32

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Вінницькій області,  в господарстві СТОВ «Маяк»  с. Пиків Іванівської сільської територіальної громади Хмільницького району Вінницької області зареєстровано випадок на захворювання африканську чуму свиней (звіт про результати дослідження Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 23.03.2021 № 001940 п.м./21).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 за № 432/30300.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.