Фото без опису27 січня 2020 року працівники Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Івано Франківській області провели тематичну зустріч із спеціалістами відділу освіти та керівниками навчальних закладів  Верхнянської територіальної громади з питань дотримання вимог нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та впровадження системи НАССР в шкільних їдальнях.

В роботі взяли участь начальник відділу освіти Верхнянської територіальної громади, директори шкіл, медичні працівники а також постачальники харчових продуктів.

Начальник Калуського районного управління Григорій Химич  проаналізував результати роботи по впровадженню системи НАССР в шкільних їдальнях закладів середньої та дошкільної освіти. Було відмічено, що відділом освіти Верхнянської ТГ проведена значна робота у 2020 році з покращення матеріально технічної бази харчоблоків, що стало передумовою для впровадження принципів системи НАССР.

Було звернено увагу на необхідність коригування технологічних карт на приготування готових страв у звязку із вступом в дію нових законодавчих актів в галузі харчового законодавства, зокрема, Методичних настанов щодо розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках в закладах освіти та затверджених Гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти.

Начальник відділу державного контролю за дотриманням санітарного законодавства Оксана Ананєвич провела детальний аналіз вимог нового Санітарного регламенту для закладів  загальної середньої освіти, затвердженого  наказом  МОЗ України № 2205 від 25.09.2020 року.

Особливу увагу було приділено питанням забезпечення дотримання вимог регламенту щодо організації харчування дітей у закладах освіти, у тому числі дієтичного харчування, вимог до влаштування та утримання приміщень харчоблоків; надано роз’яснення щодо забезпечення процедури постачання харчових продуктів в шкільні їдальні, переліку харчових продуктів заборонених до реалізації у шкільних буфетах.

Особливу дискусію викликало у присутніх питання практичного формування меню з урахуванням вимог нового Санітарного регламенту в частині обмежень вмісту окремих харчових продуктів та інгредієнтів.

Працівниками Держпродспоживслужби було надано відповіді та практичні рекомендації учасникам наради.

Спільно з працівниками Калуської міжрайонної лабораторії Держпродспоживслужби  проведено  лабораторний контроль параметрів мікроклімату та моніторинг дотриманням протиепідемічних заходів в Верхнянському ліцеї та Зборянській гімназії.