Фото без описуНаразі переважна більшість земель с/г призначення перебуває в довгостроковій оренді. Але це не означає, що власники паїв не зможуть продавати свою землю.

З 1 липня 2021 року власники паїв зможуть продати свою землю будь-якій фізичній особі, що є громадянином України, але щонайбільше 100 гектарів в одні руки.

Українські юридичні особи, зокрема, і підприємства, які, наприклад, орендують пай людини, яка хоче його продати, зможуть купувати землю тільки з 1 січня 2024 року і максимум 10 тисяч гектарів у одні руки.

При цьому згідно з новим земельним законом першочергове право викупу має саме той, хто орендує пай. Проте, якщо це агропідприємство, то вони зможуть це зробити лише у 2024 році.

Якщо ви знайшли покупця – фізичну особу, громадянина України, треба звернутися до підприємства, де пай в оренді, та запропоновувати викупити ділянку на ваших умовах та за вашою ціною.

Оскільки це підприємство не має можливості самостійно придбати вашу земельну ділянку, це підприємство може скористатись правом на переуступку переважного права на викуп вашого паю. Тобто це підприємство може передати право на викуп іншій фізичній особі, у тому числі і вашому конкретному покупцеві.

Для продажу земельної ділянки необхідні такі документи:

  • документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку;
  • витяг із Державного земельного кадастру;
  • паспорти та реєстраційні номери облікової картки платника податків сторін договору;
  • звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;
  • якщо договір укладатиметься представником за довіреністю від вашого імені, то необхідно надати таку довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків представника за довіреністю.
  • якщо нерухоме майно набувалося в шлюбі, який розірвано, або покупець перебуває в шлюбі на цей час, то необхідно надати нотаріусу згоду подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розірвання шлюбу.

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД