Фото без описуМинулого тижня в управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели онлайн-нараду з фітосанітарними інспекторами щодо основних підсумків  діяльності у 2020 році.

 

Під час роботи було відмічено, що минулого року в області проведено повний комплекс робіт по недопущенню втрат урожаю або погіршення стану рослин через дію шкідливих організмів.

Постійний контроль за фітосанітарним станом посівів дозволив своєчасно реагувати на загрозу від забур’яненості, ураження хворобами і пошкодження шкідниками. Завдяки  проведенню профілактичних і винищувальних заходів в господарствах області не допущено загибелі посівів.

В результаті аналізу оперативних даних  встановлено, що в 2020 році захист посівів сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур’янів був проведений на площі 718,1 тис. га, в тому числі:

- від бур’янів оброблено 260,6 тис. га,

- шкідників 202,7 тис. га,

- оздоровлено від хвороб близько 229,5 тис. га.

- біологічний метод захисту рослин застосований на площі 14,6 тис. га.

 

Для проведення таких обсягів захисних заходів сільськогосподарськими товаровиробниками та населенням області використано 613,5 тонн пестицидів, а саме:

- інсектицидів – 65,1,

- фунгіцидів – 198,1,

- протруйників – 15,8,

- гербіцидів – 304,7,

- родентицидів – 6,3,

- десикантів – 28,3,

біопрепаратів – 8,3.

Пестицидне навантаження  на 1 га ріллі та багаторічних насаджень по області за 2020 рік складає в середньому 1,49 кг/га у фізичній вазі.

Згідно даних моніторингу, сільськогосподарськими підприємствами та населенням області у 2020 році на посівах сільськогосподарських культур і плодових насаджень, використовувалося 507 найменувань препаратів захисту рослин від шкідливих організмів.

В підсумку наради серед основних завдань на 2021 рік визначено налагодження співпраці з головами ОТГ, старостами сіл, керівниками сільськогосподарських та фермерських господарств шляхом проведення  круглих столів з питань дотримання санітарних правил застосування пестицидів, а також  організація  навчань та видача посвідчень і допусків до роботи з пестицидами в умовах карантину.