Фото без описуСпоживачі, які придбали або отримали у подарунок непродовольчі товари, мають право обміняти або повернути їх протягом 14 днів  відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів». 

Але як бути, коли товар було придбано до 8 січня 2021 р. і він з певних причин не підійшов, а суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного обслуговування населення, припинили приймання відвідувачів до 24 січня 2021 року?

На жаль законодавець прямо не врегулював дане питання. Однак, споживачу потрібно підтвердити будь-яким способом звернення до суб’єкта господарювання  з вимогою обміну товару чи повернення за нього коштів в термін 14 днів з дня купівлі.

Тож Головне управління Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області рекомендує споживачу:

- першочергово повідомити суб’єкта господарювання письмово про задоволення вимог, шляхом направлення вимоги поштою (рекомендованим листом) або за допомогою електронних засобів зв’язку;

- після закінчення локдауну, коли всі магазини будуть відкриті, варто звернутись напряму до суб’єкту господарювання для задоволення вимоги з обміну та повернення товару;

- якщо заявлені вимоги не будуть задоволені, тоді споживач може  звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області з відповідною заявою.

Додатково нагадуємо споживачам: в Головному управлінні на базі районних, міських управлінь, відділів  працюють консультаційні центри, де   можна отримати інформацію з питань дотримання законодавства у сфері захисту споживачів.

Адреси та контактні телефони – за посиланням  https://vetif.gov.ua/struktura/holovne-upravlinnia.html#.YALGz14zbIU