Посилання на онлайн-курс та методичні посібники для психологів, соціальних працівників та суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Дата: 04.01.2021 09:35

У 2019 році Координатором проектів ОБСЕ в Україні та студією онлайн-освіти EdEra був розроблений новий онлайн-курс із протидії домашньому насильству «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ».

Онлайн-курс доступний за посиланням   https://nonviolence.ed-era.com  та розрахований на широку аудиторію і має на меті сприяти поширенню обізнаності громадськості про систему заходів спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству.

Відвідувачі курсу отримають розуміння того, які різні форми може мати домашнє насильство, зокрема фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Запропоновані тексти, лекції та ілюстрації допомагають розібратися у причинах і наслідках, що зумовлюють насильство. Курс є корисним для тих, хто вже працює в цій сфері, а також для тих, хто постраждав від домашнього насильства, або людей, які стали свідками такого випадку. Цей курс надає детальний опис зусиль, яких можна докласти для реагування на ситуацію домашнього насильства за допомогою наявних державних інструментів та ресурсів неурядових організацій.

У 2020 році в рамках проекту «Посилення спроможності Міністерства соціальної політики України у протидії домашньому насильству» також були розроблені відповідні тематичні посібники, які були розповсюджені серед учасників тренінгів 2020-го року та розміщені на сайті Координатора проектів ОБСЄ, за наступними посиланнями:

Метою цих публікацій є підвищення ефективності роботи фахівців, до компетенції яких належить організація та безпосередня реалізація Типової програми для кривдників та осіб, схильних до вчинення домашнього насильства у будь-якій формі, надання таким фахівцям знань та вироблення в них навичок, що дозволятимуть проводити практичну індивідуальну та групову роботу з кривдниками.