Фото без описуВ рамках впровадження деінституалізації Міністерством соціальної політики 16.03.2017 року затверджено постанову №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», де зазначені необхідність створення патронатних родин, визначено вимоги до патронатних вихователів, їх права, розмір грошового забезпечення та соціальної допомоги на влаштованих в сім’ї патронатних вихователів дітей.

        Сімейний патронат є альтернативою влаштування дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.

        Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин

        Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.

        За надані послуги з догляду та виховання дитини  (з державного бюджету) патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (на сьогодні 11350 грн «на руки»), у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% на кожну влаштовану дитину. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (на сьогодні для дітей до 6 років 4802 грн, від 6 до 18 років – 5897 грн. Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

          Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяця, у деяких випадках – до 6 місяців.

         Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є:

  • патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;
  • у нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом – чоловік, батьки, повнолітні діти);
  • і вихователь, і помічник проходять обов’язкове навчання, що складається з 9 сесій (по 2 дні – це субота і неділя).

        29.01.2021 року планується навчання для кандидатів у патронатні вихователі на території Івано-Франківської області. Особи, які виявляють бажання бути патронатними вихователями просимо звернутися до відділу у справах дітей та соціального захисту населення Переріслянської сільської ради.