ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" інформує про ціну на природний газ для населення у грудні 2020 р.

Дата: 26.11.2020 15:30

Колектив ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" доклав максимум зусиль, щоб не допустити зростання ціни на блакитне паливо та зберегти вартість газу для мешканців Прикарпаття на рівні попереднього місяця.

Незважаючи на те, що з стартом опалювального сезону традиційно підвищується попит на енергоресурс, нашим спеціалістам вдалося стримати ріст ціни. Тож у грудні прикарпатці-клієнти ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" сплачуватимуть за блакитне паливо 8 826, 81 грн/тис.м³ з урахуванням ПДВ, що дорівнює 0,8339126 грн/кВт*год (на основі даних про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 25 число місяця, отриманих від Оператора ГРМ).

Зазначимо, що протягом останніх тижнів на європейських енергетичних біржах попри прогнози не відбувалось значного зростання цін. Це один з головних факторів, котрий дозволив стримати вартість природного газу для населення у грудні на рівні листопада.

Ще одним фактором, котрий дозволив б нашій компанії знизити ціну газу - став б продаж газу, який видобувається державними компаніями в Україні, на прозорих і відкритих біржових торгах, доступ до участі в яких мали б всі постачальники. Цілком зрозуміло, що газ українського видобутку є більш дешевим ресурсом, ніж імпортний. Однак, на жаль, український ресурс практично не торгується на біржах в Україні, як наслідок постачальники, щоб забезпечити своїх споживачів безперебійним газопостачанням змушені його купувати на європейських ринках.