Переріслянська сільська територіальна громада

Щодо випадків африканської чуми свиней у Чернівецькій області

Дата: 16.11.2020 16:45

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, на території колишнього військово-вертолітного аеродрому між селами Лужани і Шипинці Кіцманського району Чернівецької зареєстровано випадок африканської чуми свиней при досліджені патологічного матеріалу загиблих домашніх свиней.

Всього зареєстровано 1 (один) спалах АЧС, де кількість свиней з підозрою на захворювання становить 17 голів.

Звіт про результати дослідження Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 11.11.2020 р. № 002831 п.м./20.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.