За підсумками перших дев’яти місяців 2020 року використання блакитного палива на теренах області становило 264 308,385 млн кубометрів, що на 16 137,111 млн м3 або на 6,11% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зниження об’ємів споживання газу продемонстрували як побутові споживачі, так і юридичні особи - промислові підприємства, бюджетні та релігійні організації.

У порівнянні з минулим роком, прикарпатці скоротили витрати енергоресурсу з понад 249,87 млн кубометрів до 238,39 млн (-4,59% у відсотковому співвідношенні). І це попри зростання на 5 778 або ж на 1,33% числа домогосподарст‍в, яких обслуговує найбільший на Прикарпатті постачальник природного газу - ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Юридичні особи, які є клієнтами ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут», використали для своїх потреб на 4,65 млн кубометрів або на 32,26% менше газу у порівнянні з 2019 роком.  

Якщо на споживання природного газу промисловими підприємствами та бюджетними організаціями в певній мірі вплинула ситуація із COVID-19, то населення, очевидно, демонструє тренд до енергозбереження.

«Аналітика останніх років свідчить, що на Прикарпатті з року в рік зростає економія природного газу. Навіть цьогорічний історичний мінімум цін на блакитне паливо та зростання кількості клієнтів компанії не спричинили зростання споживання енергоресурсу, – розповідає директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів. – Пояснити це можна не лише змінами в кліматі, але й  впровадженням енергоефективних технологій, котрі дозволяють «спалювати» значно менше енергоресурсу».

Нагадаємо, що економити можна не лише утеплюючи вікна чи замінюючи котел на більш ефективний, але й беручи участь в акціях від ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут». Так,  дві тисячі ощадливих власників домогосподарств на Прикарпатті придбали на опалювальний сезон 2020-2021 років у рамках акції «Твоя енергонезалежність» більше 6, 776 млн куб. м блакитного палива на суму 32,544 млн грн.

Для довідки:

ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» з 2015 року зарекомендував себе як надійний та найбільший постачальник природного газу на території Прикарпаття. На сьогодні підприємство забезпечує блакитним паливом майже 440 тисяч побутових споживачів і більше 4,5 тисяч юридичних осіб, серед яких промислові підприємства, бюджетні та релігійні організації. Задля зручності прикарпатців, постачальник розбудував найбільшу в області мережу центрів обслуговування клієнтів та впровадив зручні онлайн сервіси, за допомогою яких можна вирішувати питання не виходячи з дому чи офісую.