Заселеність лісових насаджень карантинними шкідниками на контролі Держпродспоживслужби

Дата: 06.07.2020 09:19

З метою виявлення і моніторингу регульованих шкідливих організмів, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проводять обстеження лісових насаджень на території області з виставленням бар’єрних феромонних пасток в лісових господарствах.

Так, із середини червня в 10 лісгоспах області виставлено 80 феромонних пасток на виявлення 9 видів карантинних організмів, які віднесені до списку А-1 (карантинні організми, відсутні в Україні), а саме: Великий модриновий короїд, Вусач мінливий, Смолівка кедрова, Вузькозлатка ясенева смарагдова, Вузькозлатка березова бронзова, Лісовий похідний шовкопряд, Азіатська бавовняна совка, Китайський вусач, Азіатський вусач.

Феромонна пастка – це пастка з диспенсором синтетичного феромона, що приваблює і відловлює певний вид комах. Феромонні пастки цілком безпечні для людей та навколишнього середовища.

В подальшому – у липні місяці – дані пастки буде знято та направлено в ДУ "Івано-Франківська обласна фітосанітарна лабораторія" для проведення фітосанітарної експертизи.

Такий метод обстеження дозволяє своєчасно виявляти регульованих шкідливих організмів, проводити моніторинг розвитку та чисельності інших шкідників.