Фото без описуЗ 11 травня Кабінетом Міністрів України впроваджено перший етап щодо виходу країни з карантину. В рамках послаблення карантинних обмежень наразі дозволено наступне:

- відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, дитячі та спортивні майданчики на вулиці;

-  діяльність закладів громадського харчування на виніс або обслуговування на літніх майданчиках;

-  торгівля непродовольчими товарами в магазинах та торгових центрах;

-  діяльність музеїв, музеїв просто неба та історично-культурних заповідників;

- робота салонів краси та перукарень, закладів стоматології, побутового обслуговування;

-  діяльність адвокатів, нотаріусів, психологів;

-  діяльність засобів масової  інформації;

-  репетиції в закладах  культури без глядачів кількістю до 50 осіб;

-  тренування спортсменів національних збірних команд.

Зважаючи на пом’якшення умов карантину, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розроблено методичні рекомендації щодо профілактики  захворювання на  VID-19 в перукарнях та стоматкабінетах, які доведені до відома під розписку до власників та керівників салонів краси, перукарень, закладів стоматології.

Дані рекомендації обов’язкові до врахування в роботі та виконання.

Результати впровадження їх в практику роботи операторів ринку згаданої сфери будуть оцінені спеціалістами Держпродспоживслужби шляхом проведення моніторингових відвідувань.

За наслідками  моніторингу порушники санітарного законодавства та карантинних вимог будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

 

Згадані рекомендації будуть корисними не лише для власників та працівників вище згаданих закладів, але стануть в пригоді кожному громадянину – споживачу стоматологічних чи перукарських послуг, допоможуть убезпечити себе від можливих ризиків поширення захворювання на VID-19.

Ознайомитись із рекомендаціями можна на веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за посиланнями:

- Методичні рекомендації щодо надання стоматологічної допомоги з метою недопущення COVID-19 в Івано-Франківській області
- Методичні рекомендації щодо роботи перукарень з метою недопущення COVID-19 в Івано-Франківській області