Фото без описуЩоб не залишатися без світла і тепла все більше українців починають застосовувати генератори. Однак, через порушення правил експлуатації цих приладів, вже трапилося декілька летальних випадків ─ люди отруїлися чадним газом. Вихлопні гази генератора містять отруту, яку не можна побачити чи відчути

Генератор можна використовувати лише на відкритому повітрі. Під час роботи пристрій виділяє чадний газ. Він ніколи не повинен потрапляти в приміщення, тому що це небезпечно для життя.

Симптоми отруєння чадним газом:
- головний біль (самий ранній симптом);
- блювота;
- запаморочення;
- біль у грудях;
- дратівливість;
- сплутаність свідомості;
- порушення координації рухів;
- синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри;
- втрата свідомості.
Найчастіше отруєння побутовим і чадним газом відбувається серед дітей, залишених без належного нагляду, сплячих людей і людей, що знаходяться в стані наркотичного або алкогольного сп'яніння.
Отруєння газом вкрай небезпечне.
Головним принципом долікарської медичної допомоги (лише за умов, що немає жодної можливості отримати кваліфіковану допомогу) при отруєнні чадним газом є негайне усунення джерела надходження чадного газу в даному випадку працюючий генератор. Ні в якому разі не можна запалювати світло або вогонь, тому що це може спровокувати вибух. У приміщенні необхідно відкрити вікна для свіжого повітря.
Постраждалого необхідно якнайшвидше винести або вивести (якщо він не втратив свідомість) на повітря та викликати «швидку».
Важливо правильно розмістити генератор.

Встановлювати потрібно так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше 6 метрів. Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути. Крім того, чадний газ може потрапити до приміщення через вікно.

До уваги краян найголовніші вимоги та обмеження при встановленні генераторів.

● Встановлюйте генератор там, де переважаючий вітер віднесе вихлопні гази далеко від будинку.
● Відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) повинна становити не менше 6 метрів. Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути. Крім того, чадний газ може потрапити до приміщення через вікно.
● Заливати паливо в бак генератора дозволяється лише на відкритому повітрі.
● Запас бензину або дизельного палива потрібно тримати окремо, подалі від самого пристрою, щоб уникнути пожежі.
 Категорично заборонено розташовувати генератор :

- в закритому приміщенні, через виділення шкідливих речовин, чадного газу;
- на балконі через небезпечну близькість до вікон і дверей та створення надмірного шуму;
- під навісом, у підворітті чи поглибленнях, які заблоковані деревами, чагарниками чи іншою рослинністю;
- в місцях, схильних до снігових заметів;
- в місцях, де можуть накопичуватись вихлопні гази: під дахом або всередині будь-якої будівлі.

● Необхідно захистити генератор від домашніх тварин, людей і дорожнього руку.
 

Після того, як ви вибрали місце, переконайтеся, що монтаж генератора відповідає всім нормам пожежної безпеки. Це важливий фактор у безпечному використанні обладнання.
 Купуючи генератор, зверніть увагу на наявність необхідних сертифікатів якості та безпеки.
 Перед початком роботи необхідно ознайомитись з інструкцією щодо експлуатації приладу.
 Рекомендуємо для встановлення, налагодження та запуску генератора запросити фахівця. Пройдіть необхідний інструктаж користування приладом.

Найважливіше – негайно, якщо є підозра на те, що погіршення самопочуття викликано отруєнням чадним газом, звернутися по кваліфіковану допомогу до медичного закладу!

Якщо допомогу не надано своєчасно, то хворий може загинути. Слід пам’ятати що своєчасне надання допомоги лікарем значно підвищить шанси на виживання, одужання. Бережіть себе та близьких !!!